Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Teşkilatı, Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Konferans Salonunda, 5’inci Olağan Kadın Kongresi düzenledi. Gerçekleştirilen kongreye Gençlik Muhalefetli 2 kadın öğrenci katılarak, konferans salonunun öğrenciler tarafından kullanılmasına izin verilmezken AKP’nin düzenlediği kongreye izin verilmesini protesto ettiler.

AKP’nin AÇÜ Nihat Gökyiğit Konferans Salonunda düzenlediği 5’inci Olağan Kadın Kongresinin üniversite salonunda düzenlenmesini protesto eden Gençlik Muhalefeti üyesi iki arkadaşımız, kongreye katılan AKP’liler tarafından tehdit edilerek, sivil polislerin müdehalesiyle salonun dışına çıkartılmaya çalışıldı.
Konferans Salonu dışına çıkartılan arkadaşlarımız salonun çevresinden ayrılana kadar yanlarından polis ayrılmadı ve karşıt görüşlü öğrenciler tarafından, “Herhangi bir olay yaşanırsa direkt dalarız” ifadeleriyle tehdit edildiler.
Artvin Gençlik Muhalefeti’nin yaptığı açıklamada, “Üniversiteye ait olan kongre salonunun, öğrencilerin düzenledikleri etkinliklerde özgürce kullanılmamasını ve üniversite yönetiminin siyasi faaliyetlere karşı olumsuz tutum sergilerkem bir partinin okula ait salonda rahatça kongre düzenleyebilmesine tepki gösteriyoruz ve bu durumu protesto ediyoruz” ifadeleri yer aldı.