Geçtiğimiz günlerde Denizli’de 24 yaşında bir genç iş bulamadığı için maddi sıkıntılar sebebiyle yaşamına son verdi. Denizli Gençlik Muhalefeti konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamanın tam metni ise şöyle;

AKP-SARAY Rejiminin Yoksulluk Düzeninde Gençler Ölüyor Artık Yeter!

Geçtiğimiz günlerde Denizli acı bir olayla sarsıldı. 24 yaşındaki bir genç ‘’buraya kadar’’ diyerek yaşamına son verdi. İntihar sebebinin işsizlik ve bir süredir yaşadığı maddi sıkıntılar olduğu ortaya çıktı. İktidara geldiği günden itibaren gençliğin başına karabasan gibi çöken AKP, gençliği geleceksizliğe, işsizliğe mahkûm ettiği yetmiyormuşcasına kurduğu bu çürümüş düzen içerisinde gençliği ölüme terk ediyor.

Kendi çocuklarına ‘’bir miktar’’ harçlıklarla gemi aldıranlar, adalarda şirket kurduranlar saraylarında sefa sürerken, yoksul, emekçi halk çocukları evine ekmek götüremediği için ömrünün baharında hayatına son veriyor. AKP sayesinde ülkemiz işsizlik cumhuriyetine dönüştürüldü. Açlık sınırının 1505 lira yoksulluk sınırının 4901 lira olduğu ülkemizde 1600 lira asgari ücretle insanların yaşamaları bekleniyor. Bunun yanı sıra işsizlik oranı %10,5‘lere kadar ulaştı.

İktidarın temel görevi vatandaşların açlık ve yoksulluk içerisinde yaşamalarını önlemek ve vatandaşlara yeterli iş imkânı sağlamaktır. Fakat ülkemiz her gün işsizlik sebebiyle kendi canına kasteden insanların haberleriyle sarsılıyor. 1 ay içerisinde iki kişi kendini yakarken bir kişi de kendini asarak hayatına son verdi. İşsizliğin yaşı yok. İnsanlar yoksullaştırılmış durumdalar. Zam üzerine zam açıklamaları insanlarla dalga geçermişcesine yapılıyor. Bir insanın hayatını nasıl sürdüreceği ise umurlarında değil.

TÜM BUNLARIN SORUMLUSU AKP’DİR!

24 yaşında hayatına son veren genç ile aynı memleketli olan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi gün aşırı ülke ekonomisinin ne kadar iyi olduğu gibi palavralarla karşımıza çıkıyor. Buradan kendisine soruyoruz; söylediğiniz gibi ekonomi bu kadar iyi ve sorunsuzsa milletvekili seçildiğiniz ilden 24 yaşında bir gencin ‘işsizlik’ sebebiyle intihar etmesine ne diyeceksiniz? Nihat efendi bırakın halkı kandırmayı, bugün saraya ne kadar ‘’para aklasak’’ gibi hesaplar yapacağınıza memleketinizde 24 yaşında bir gencin intihar etmesini kendinize bir sorun! Televizyonlardan attığınız yalanlarla iktidarınızı sürdüremezsiniz.

Bu böyle gitmez! Gençlerin sürüklendiği bu karanlığa dur diyelim! Gençlik düşmanı AKP’den hesabı Devrimci Gençler soracak!