8 Mart’tan bu yana okulda hiç bir etkinliğe yer ver vermeyen ve okulun güvenliğini nizamiye kapısına Çevik Kuvvet Polisi ve TOMA yığmakla sağlamaya çalışan üniversite yönetimi muhakeme yetisini kaybettiğine bugün tekrar şahit olduk.

Hacettepe’nin bugünü…

Üniversitenin öğrencisi olmayan ve daha önceden de öğrencilere saldıran güruh bugün de Ali İsmail Korkmaz amfisine satır ve palalarla saldırdı. Amfinin kantini ve camlarını tahrip eden faşist grup 2 üniversite öğrencisini de bıçakla yaraladılar. Okula giren polis ise öğrencilere saldırmaya devam eden bu güruhu engellemek yerine üniversite öğrencilerine saldırdı. Amfiden yurtlara doğru yürüyüşe geçen faşist çeteler ise yurtta kalan 2 üniversite öğrencisini bıçaklayarak yaraladılar. Yaralanan öğrenciler hastaneye kaldırılırken, rektörün söylemiyle harekete geçen Çevik Kuvvet Polisleri 8 üniversite öğrencisini gözaltına aldı.

ÖGB ve Faşist çeteler; Kadınlara, Soma’da kaybettiğimiz emekçi abilerimize, Berkin Elvan kardeşimize ve 10 Ekim’de kaybettiklerimize saldırıyor…

1. Dönem, gece geç saatte kampüse girip, 10 Ekim’de kaybettiğimiz sıra arkadaşımızın Şebnem Yurtman’ın, Haziran Direnişi’nde katledilen Berkin Elvan’ın ve Soma’da katbettiğimiz emekçi abilerimizin anısına boyadığımız duvara saldıranlar, bu hafta Salı günü 8 mart için asılan kadın afişlerine ve merkezde üniversiteli kadınların düzenlediği etkinliğe saldırdılar.

2

Hacettepe üniversitesinin B kapısından telleri keserek kampüse giren bir güruh ve ÖGB, tacizler ve tehditler savurarak kadın öğrencileri darp ettiler. Bizler biliyoruz ki geçen dönem ellerinde palalarla üniversite öğrencilerine saldıran ve yine geçen yıl metroda kadın arkadaşlarımızı satırlarla darp ve tehdit edenler bu güruhtur.

This is box title

Palayla saldıranlar belli ancak üniversite yönetimi sessiz!

1

Hacettepe de tırmandırılmaya çalışılan bu gerici ve faşist zihniyete hizmet eden, ellerinde pala ve satırlarla okulun öğrencisine saldıran bu şahısları, artık tüm öğrenciler ve akademisyenler tanımakta ancak üniversite yönetimi tanımamakta ısrar etmektedir. Bu şahıslara açılan soruşturma sürecinin bir an önce bitmesi için okulun can güvenliğini bile sağlayamayan Haluk Özen’e defalarca gitmemize rağmen süreç 4 aydır devam etmektedir.

Ulaşım sorunu…

Her şey, 2. Dönem üniversite yönetimine yeni atanan, Haluk Özen’le başladı. Ne yazık ki, atanır atanmaz Haluk Özen’in ilk icraatı semt servislerine 3 TL zam yapmak oldu. Hacettepe’de yıllardır ulaşım pahalı bir hezimete dönüşüyor. 60 binden fazla öğrencisi olan bir kampüste, ne semt servislerine 3 TL gibi uçuk ücretlerle zam yapmak, ne de kampüs içinde devir daim yapan 6-7 ringle, ulaşım sorununun çözülemeyeceğini daha önce atanan ve atanacak olan rektörlere anlatmıştık, yine anlatıyoruz. Ulaşım sorununda başarısızlığını defalarca ispat eden üniversite yönetimi, bu dönem de çalışmalarına devam ediyor…

12801652_452651231598714_1126988722099784653_n

Bütünlemeler kaldırıldı!

Balık istifi geldiğimiz metrodan çıkıp, 2 mart akşam üzeri evlere dönerken, üniversite senatosundan bir kara haber aldık.2015-2016’dan itibaren bütünleme sınavları kaldırılmış.Haberimiz kara ,eylemimiz de karadır abiler!

Üniversite öğrencileri karanlıkla mücadele etmeye devam edecek!

Aslında geçen sene bayrak yürüyüşüyle keskinleşen bu gerici ve faşist saldırıları, okula asılan her afişi indirmekle durdurabileğini sanan yeni rektör, 8 Mart salı gününden itibaren üniversitede başlatılan, afiş ve stant yasağını duyurdu. Her alan da mücadeleye devam ediyoruz. Salı gününden bu yana her seferinde özel güvenliğin müdahalesiyle ile karşılaşan üniversite öğrencileri tüm bu karanlıkla mücadele etmeye devam edecekler!