“Dayanışma ezilenlerin inceliğidir” diyerek yola çıkan Gençlik Muhalefeti üyeleri Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde Gül dayanışmasının ilk gününü geride bırakıyor.

Dayanışma Ezilenlerin İnceliğidir: Haydi! Kardeşlik, dostluk ve birlikte yaşam için köylere, dayanışmaya…” diyerek köylerde, tarlalarda gerçekleşecek bir dayanışma kampanyası için çağrıda bulunan Gençlik Muhalefeti kampanya kapsamında ilk durağı olan Isparta Keçiborlu’dakigül dayanışmasında.

Gençlik Muhalefeti Gül dayanışmasının ilk gününe dair, “Dayanışma ezilenlerin inceliğidir… Türkiye’nin her yerinden Isparta Keçiborlu’ya dayanışma yolculuğuna çıktık. Gül dayanışmamızın ilk günü…” ifadelerini kullandı.

“Üretenlerin yönettiği bir Türkiye için dayanışma yolculuğuna…”

“Başka bir yaşam mümkün…” diyerek çıktıkları yolda üniversiteliler ayın 10’una dek Keçiborlu’da gül dayanışmasını sürdürecek. Kampanyaya dair konuşan Erdinç Kaygusuz, “Bu çağrı, Türkiye’yi aşkla yeniden kurmanın çağrısıdır. Üretenlerin yönettiği bir Türkiye için bu dayanışma yolculuğuna çıktık.” dedi.

Sırada Tokat’ta kiraz, Uşak’ta tütün dayanışması var

Kampanyanın nasıl devam edeceğini ise Göksu Cengiz şöyle anlatıyor: “Her yıl yaptığımız bu dayanışma kampanyası; toplumsal yaşantımızdan bir bir çalınan kardeşlik ve dayanışma ilişkilerini yeniden yeşertmek için… Bu yıl ise gül dayanışmasından sonra ise ikiye ayrılıp 12-17 Haziran’da Uşakta tütün, 12-22 Haziran’da Tokat’ta kiraz dayanışmasında olacağız.”