“Dayanışma ezilenlerin inceliğidir” diyerek yola çıkan Gençlik Muhalefeti üyeleri Uşak’ın Eşme ilçesinde tütün dayanışmasının ilk gününü geride bırakıyor.

Dayanışma Ezilenlerin İnceliğidir: Haydi! Kardeşlik, dostluk ve birlikte yaşam için köylere, dayanışmaya…” diyerek köylerde, tarlalarda gerçekleşecek bir dayanışma kampanyası için çağrıda bulunan Gençlik Muhalefeti kampanya kapsamında ikinci durağı olan Uşak Eşme’deki gül dayanışmasında.

Gençlik Muhalefeti tütün dayanışmasının ilk ve ikinci gününe dair “Devrimci Gençler olarak yaptığımız dayanışma faaliyetinin 2.gününde bir başka tarlaya gittik. Verimsiz topraklarda yapılan tarım alanını elverişli hale getirebilmek için römorklarla taş topladık. Akşam Eşme merkezde dayanışma faaliyetimize destek veren dostlarımızla bir araya geldik. Güllü ve Eşme halkının dayanışma faaliyetine bakışları fazlasıyla olumlu. Umudun tekrardan yeşerdiği bu topraklarda dayanışma faaliyetimiz devam ediyor…” ifadelerini kullandı.

“Üretenlerin yönettiği bir Türkiye için dayanışma yolculuğuna…”

“Başka bir yaşam mümkün…” diyerek çıktıkları yolda ügençlik ayın 17’sine dek Eşme’de tütün dayanışmasını sürdürecek. Kampanyaya dair konuşan Erdinç Kaygusuz, “Bu çağrı, Türkiye’yi aşkla yeniden kurmanın çağrısıdır. Üretenlerin yönettiği bir Türkiye için bu dayanışma yolculuğuna çıktık.” dedi.

Sırada Tokat’ta kiraz, Uşak’ta tütün dayanışması var

Kampanyanın nasıl devam edeceğini ise Gizem Gül Kürekçi şöyle anlatıyor: “Her yıl yaptığımız bu dayanışma kampanyası; toplumsal yaşantımızdan bir bir çalınan kardeşlik ve dayanışma ilişkilerini yeniden yeşertmek için… Bu yıl ise gül dayanışmasından sonra ise ikiye ayrılıp 12-17 Haziran’da Uşakta tütün, 12-22 Haziran’da Tokat’ta kiraz dayanışmasında olacağız.”

Ayrıca Gençlik Muhalefeti’nin çağrısını yaptığı dayanışma faaliyeti, Tokat Dive’de de başladı.